زمان جاری : شنبه 29 مرداد 1401 - 7:13 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم


سلام مهمان گرامي؛
مهمان گرامي، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد


آیا میدانید؟ ایا میدانید :

به انجمن ما خوش آمدید
تعداد بازدید 19
نویسنده پیام
pishromoshaver آفلاینارسال‌ها : 2
عضویت: 29 /3 /1401
مراحل مطالعات امکان سنجی چیست؟
مطالعات امکان سنجی یا مطالعه امکان سنجی مشخص کننده مزیت مثبت اقتصادی در راستای سازمانی است که همراه با سود یا هزینه می باشد که پیامدهای سرمایه گذاری یک پروژه را مورد تحلیل قرار می دهد این مطالعه در شرکت طرح توجیهی باید عوامل متعدی را در رابطه با تولید محصول همراه با روش های جایگزین مشخص کرد. مطالعات طرح توجیهی باید طراحی ظرفیت مشخصی داشته باشد و تولید درآمد فروش با هزینه های سرمایه گذاری را اتخاذ نمود.
برای رسیدن به هدف از مطالعات امکان سنجی باید از استانداردها و ارتباطات جهت روش آزمون یک دور بهره برد. مطالعات امکانسنجی دامنه پروژه را به عنوان جایگزین های منتخب معین سازد. اگر پروژه مورد بررسی قرار گرفت و مورد دوام قرار نگیرد این پروسه باید در مرحله امکان سنجی مورد توجیه و بررسی قرار گیرد.
مطالعات امکان سنجی چیست؟ نگارش طرح توجیهی فنی اقتصادی معمولا به سرمایه گذاران جهت تامین منابع مالی بر اساس برنامه زمان بندی شده، سرمایه گذار را متقاعد می سازد که در پروژه های سودآور مشارکت کند. مطالعه امکان سنجی بیشتر جنبه عملی بودن یک روش پیشنهادی است، امکان سنجی در واقع یک تجزیه و تحلیل از کلیات استراتژی های مربوط به کل پروژه می باشد که برای تشخیص قبل از عملی شدن پروژه و سرمایه گذاری صورت می گیرد.
مطالعات امکان سنجی هشدار واقع بینانه در رابطه با مدیریت شرکت اطلاعاتی و مانع از ورود اطلاعات نادرست می شود و همچنین فریم گزارش پروژه را مورد تحلیل قرار میدهد و مانع خطرات و POV “امتیاز آسیب پذیری دورن پروژه هستند که قابل کنترل یا حذف” هستند می شود در نهایت باید تعیین کنیم پروژه به درستی پیش میرود و آیا نیاز به طراحی مجدد دارد یا باید رها شود. بهترین روش برای مطالعات امکان سنجی تحقیقات بیشتر در مورد ارزیابی اطلاعات و داده ها، چهارچوب کلی از ابزارها و نظر سنجی های مربوط به داده ها استفاده شود، کارها را به درستی انجام داده تا مطمئن شوید داده های شما خوب و با کیفیت است.

هدف و اهمیت طرح کسب و کار از مطالعات امکان سنجی جهت درک جوانب پروژه یا برنامه می باشد که در جهت آگاهی از خطاهای احتمالی و از آسیب های پیش پا افتاده خودداری می کند و ارزش انجام دادن پروژه را مشخص می کند.


مطالعات امکان سنجی باعث افزایش توسعه تجارت می شود و در حد امکان موانع بالقوه را شناسایی می کند و میزان کافی برای بودجه راه اندازی یک کسب و کار را تشخیص می دهد. هدف از مطالعات امکان سنجی و صرف هزینه طرح توجیهی ایجاد استراتژی های بازاریابی برای سرمایه گذاران در انجام یک پروژه موفق است.
گام اول مشخص کردن جزئیات پروژه
ایجاد هر پروژه ای مستلزم سرمایه گذاری در راستای هدف پروژه می باشد و با تشخیص یا توسط مالک سرمایه گذار آغاز می شود. برنامه خود را شروع کنید و روی جزئیات پروژه متمرکز شوید و بازاری که در آن تقاضا بیشتر باشد محصول و خدمات دارای مزیت بیشتری میباشد. در این مرحله حوزه عملکرد پروژه و شناخت نیازها مورد بررسی قرار می گیرند. برای مشخص کردن مشکلات و مزایای جزئیات یک پروژه توصیف کامل و عوامل هزینه ها آنالیز می شود و پس از مطالعات امکان سنجی محصول به درخواست کارفرما می تواند در سطوح مختلفی از جزئیات پروژه وارد شد که در این مرحله تمام اهداف مالک با جزئیات، تغییر و تحولات مورد سنجش قرار می گیرد.
مرحله دوم مقایسه محصولات و خدمات
شرح خدمات و محصولات با مطالعات اعتبار سنجی نیازمند تشخیص درست و راه تامین اهداف محصول می باشد که به معرفی محصول از جمله ویژگی و مشخصات محصول، استانداردهای بین المللی و جهانی، تحلیل اجرای پروژه، قیمت و بازدهی فروش محصولات و تحلیل جایگاه محصول در کلان اقتصادی کشور می پردازد و اما در مقایسه با محصولات، خصوصیات محصول از جمله گرفتن آمارها در رابطه با وادرات و صادرات و مصرف محصول و هدف و نتایج مستقیم و غیر مستقیم ارزشیابی می شود.

یکی از مهم ترین گام های اصلی مطالعات اعتبار سنجی بررسی شرایط بازار محصولات در مقابل طرح خدمات می باشد که به هدف خرید بازار، شناخت سهم از بازار و تبلیغات مورد نیاز برای کسب محصول یا خدمات مورد نیاز می باشد. هدف از اجرای این بخش درک بهتر برای اجرای یک محصول جدید می باشد.


حالا وقت مشخص کردن بازار هدف هست
مطالعه امکان سنجی نشان می دهد در صورت شکست احتمالی می توانید بودجه و اموال خود را در یک فرصت بهتر هزینه کنید تا شما را از پروژه هایی که شانس موفقیت ندارند نجات دهد. هدف از مطالعه امکانسنجی ساخت محصول جدید یا ارائه خدمات می باشد. مطالعات امکان سنجی پتانسیل و فاکتور های یک پروژه را به صورت هدفمند انجام می دهد. برای کسب و درآمد، محصولات شرکت باید بازار هدف را تجربه کند و شرکت بعد از تجزیه و تحلیل باید رقبا و مشریان را شناسایی کند و درآمد فروش پروژه را بررسی کند.
برای برآورد مشخص کردن بازار هدف باید شرکت مربوطه را شرح دهید و درآمد فروش خط تولید یک بازار را ثابت نگه دارید و محصولی را برای خط تولید اضافه کند. پس از مشخص کردن بازار هدف به این نتیجه می رسیم که برای درست انجام دادن اصولات بازار نیاز به متخصصین و مشاورین خبره داریم که وجود یک تحلیل گر می تواند بازار هدف و تحلیل اقتصادی را شرح دهد.
مهمترین قسمت! تبلیغات محصول جدید
تبلیغات کسب و کار جدید می تواند با ارائه یک محتوای با ارزش برای مخاطبین خود، میزان بازدهی سایت را بالا ببرد و هدف مدیران سایت، فراهم کردن مطالب جالب برای افزایش ترافیک سایت است. از جمله می توان به انجام دادن پست الکترونیک و اتاق های گفتگو اشاره کرد یا ارائه خدمات تبلیغاتی می باشد که شامل طراحی کردن تبلیغ و کمک به یافتن مکانی مناسب برای تبلیغات و خدمات می باشد.
مطالعات امکان سنجی دامنه تبلیغات و بازاریابی محصول حوزه وسیعی برای راه یافتن مدیریت هرچه بهتر محصولات فعلی می باشد. استراتژی تبلیغات محصولات می تواند به مدیریت فروش محصولات، مدیریت برند محصولات و مدیریت و برنامه ریزی محصولات اشاره کرد که در قسمت مدیریت فروش می توان به تحقیقات بازاریابی در حوزه تجزیه و تحلیل و ارزیابی فروش عنوان کرد و همین طور در مدیریت برند تبلیغ محصول، ارزیابی محصول برند، ارزیابی جایگاه برند و تصویر برند در بازار نام برد. و در آخر به مدیریت و برنامه ریزی محصولات می رسیم که در این مرحله مدیریت ارتباط با مشتریان، تبلیغات برندها و کسب و کارها مورد استفاده عام قرار می گیرد.
اینجا هزینه های مالی طرح محاسبه میشه
در ارزیابی هزینه های مالی مطالعات امکان سنجی یک پروژه جدید میزان سرمایه گذاری از لحاظ سرمایه آن، هزینه سرمایه در کسب و کار توسط نماینده در کسب و کار دیگر، وضعیت و عملکرد مالی مطرح و مورد بررسی قرار می گیرد. روش های تحلیل اقتصادی در برنامه قرار می گیرند و این برنامه ها برای تجزیه و تحلیل سرمایه گذاری در پروژه های جدید و بزرگ قابل استفاده است.
عمده ترین بخش هزینه های طرح امکان سنجی هزینه های بانکی که شامل راه اندازی بودجه بر اساس تعرفه های جاری در بخش تسهیلات بر اساس فرمول رابطه بلند مدت و کوتاه مدت می باشد. هزینه های مالی در طرح امکان سنجی بر اساس هزینه بیمه (بیمه کارخانه در صورت داشتن تسهیلات بانکی) و غیره محاسبه بهره برداری آزمایشی در طرح امکان سنجی می باشد که برای استاندارهای لازم انجام می شود.
در آخر نوبت شناسایی تغییر داده هاست
بعد از اتمام مطالعات امکان سنجی یا همان طرح امکان سنجی مجدد مطالعات مورد بررسی و شناسایی قرار می گیرند که در واقع شناسایی ریسک ها و خطرات، تغییرات ایجاد شده و مبهم و هم چنین شرایط اقتصادی و عملیات کسب و کار مورد تحقیق و بررسی قرار می گیرد و این کار باید کاملا به صورت هدفمند انجام شود. امکان سنج باید فردی باشد که بتواند به درستی هزینه، پتانسیل فرایند استراتژی یک پروژه را گردآوری کند.
جنبه های ارزشیابی طرح در مطالعات توجیهی شامل موارد زیر می باشد:
ارزشیابی بازار در مطالعات امکان سنجی
یک کار مقدماتی در طی فرآیند یک طرح امکان سنجی می باشد که نیاز بازار به محصول یا خدمات می باشد و همچنین سهم بازار برای محصول و خدمات، اطلاعات مورد نیاز برای انجام این کار امکانات و نداشتن محدودیت برای تولید محصول با کیفیت، بررسی وضعیت رقبا، ساختار هزینه ها و ثبت تمامی تقاضا
ارزشیابی فنی در مطالعات امکان سنجی
بیشتر جنبه سوالات فنی مهندسی طرح دارد که آیا مطالعات و تمام زیرکارا به درستی و زیر نظر کاردان انجام شده است؟ آیا در دسترس بودن و ظرفیت ورودی ها پیش بینی شده است؟ آیا انتخاب محل کار، محل مناسبی برای اجرای این روش بوده است؟ آیا روش تولید و ساخت عملیات یک محصول به درستی انتخاب شده است؟ آیا تجهیزات لازم برای فراهم کردن محصول مورد تایید می باشد؟
ارزشیابی مالی اقتصادی در امکان سنجی
در ارزشیابی مالی و اقتصادی طرح امکان سنجی موارد زیر مورد بررسی قرار می گیرد:


    سرمایه گذاری به میزان لازم برای طرح تایید شده
    نرخ بازدهی داخلی و بیرونی طرح
    اطمینان لازم از صحت عملکرد مالی و پیش بینی شده
    تجزیه و تحلیل هزینه و طرح مطالعات امکانسنجی از بعد جامعه
    اثرات مثبت طرح امکان سنجی بر اشتغال زایییکشنبه 29 خرداد 1401 - 02:01
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیربرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :

امیدوارم از مطالب راضی باشید

تماس با ما | مراحل مطالعات امکان سنجی چیست؟ | بازگشت به بالا | پیوند سایتی RSS